"Az életem teljesen megváltozott." - mondta 14 éves Ina Viche, emlékezve arra a bizonyos napra 2016-ban, amikor szüleit megölték a Boko Haram dzsihádisták. "Míg a szüleink életben voltak, járhattunk iskolába, de ennek vége lett, amikor meghaltak." 11 éves korában munkát kellett találnia, hogy neki és öccsének legyen, mit ennie, és egy új hazát is kellett találniuk Észak-Kamerunban, távol otthonuktól, melyet a támadást követően összes lakosa elhagyott.
Az Unicef tavaly azt mondta, hogy a Boko Haram több mint 1000 gyermeket rabolt el Nigéria északkeleti részén - ideértve azt a 276 lányt is, akit 2014-ben a Chibok-i iskolából vittek el. Az ilyen esetek ellenére azt is gondolják, hogy több ezer gyermek csatlakozhatott saját akaratából is a csoporthoz, hiszen miután a dzsihádisták elpusztítják otthonukat, iskoláikat és családjaikat, nincs hová fordulniuk.
Februárban a hatóságok bejelentették mintegy 200 ex-radikális iszlámista önkéntes hazatérését, akiknek 11 hektár földet adtak, hogy újrakezdhessék életüket. Az ENSZ és a helyi civil szervezetek tavaly pedig kampányt indítottak a „szélsőséges erőszak lecsendesítésére”, melynek keretében a helyi fiatalokat felkészítik olyan munkaterületeken, mint a gazdálkodás, az állattenyésztés és a varrás.